UWAGA na wyłudzanie haseł pocztowych
Administratorzy systemu pocztowego NIGDY nie proszą o podanie Państwa hasła do poczty. Wszelkie prośby o podanie hasła są próbą wyłudzenia danych od Państwa mającą na celu uzyskanie dostępu do konta pocztowego (celem podszywania się) lub uzyskania dostępu do innych zasobów Uczelni.
Wszelkie próby wyłudzenia haseł do systemów informatycznych prosimy zgłaszać administratorom. Szybka reakcja może znacznie ograniczyć skalę zjawiska wyłudzania haseł wśród użytkowników poczty.
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.
-
Udaremniamy ataki
Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.