Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Outreach to Universities

Ruszył nowy projekt PRACE – Outreach to Universities, w ramach którego już działa punkt informacyjny mający na celu bieżące informowanie społeczności akademickiej o poszczególnych działaniach partnerów programu i możliwościach edukacyjnych dostępnych w zakresie inicjatywy PRACE.

Projekt został stworzony, aby zachęcić  szerokie grono odbiorców do zapoznania się z tematyką zaawansowanego HPC (High Performance Computing), naukami o obliczeniach i symulacjach oraz pokazać możliwości wykorzystania takiej wiedzy. Punkt informacyjny ma za zadanie upowszechniać informacje związane z HPC w Europie i dostarczać aktualności m.in. na temat studiów w tej dziedzinie, staży naukowych czy otwartych stanowisk dla kadry naukowej. 

Działania podzielone są na kilka wątków tematycznych. Zaglądając na stronę punktu, można poczytać o bieżących wydarzenia dla studentów, szkoleniach dla kadry naukowej, kursach w platformie e-learingowej lub zapoznać się z najnowszymi ofertami  pracy w projektach badawczych, czy znaleźć szczegółowe dane na temat ośrodków HPC w Europie. Dostępny jest również portal treningowy (praktyczne przetestowanie wiedzy o HPC) i gry (dla młodszych osób, zainteresowanych wiedzą o superkomputerach).

W projekcie zaplanowano również wizyty ekspertów PRACE w europejskich uczelniach wyższych, podczas których będą odbywać się różnego rodzaju wykłady, pokazy i warsztaty dotyczące zagadnień związanych z HPC. Istnieje też możliwość wyjazdów naukowych studentów i kadry akademickiej do ośrodków partnerskich PRACE.

Uczestnictwo w projekcie jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie:

http://www.prace-ri.eu/outreach-to-universities/

Znajdują się tam również wszystkie szczegółowe informacje o projekcie.

Zapraszamy do rejestracji.

JW, 2018-02-15
  • Rozpoczął się 9. nabór do programu SHAPE

    Zachęcamy do składania aplikacji przedstawicieli sektora MŚP, zainteresowanych wykorzystaniem komputerów dużej mocy (HPC).

  • Konferencja: AZON - cyfrowe partnerstwo dla nauki

    Zapraszamy na konferencję poświęconą Atlasowi Zasobów Otwartej Nauki - platformie, której celem jest poprawa dostępności i zwiększenie jakości zasobów naukowych oraz ułatwienie ich ponownego wykorzystywania.

  • 19. nabór wniosków o granty PRACE

    Kolejny raz można ubiegać się o dostęp do bezpłatnej mocy obliczeniowej na największych europejskich systemach HPC. W ramach naboru udostępniono specjalną ścieżkę aplikacyjną dla przedsiębiorców (Industry Track).