PRACE Preparatory Access
PRACE Preparatory Access wspiera europejskich naukowców w dostosowaniu projektów do infrastruktury PRACE Tier-0 przed złożeniem wniosków aplikacyjnych o granty obliczeniowe. Celem projektu jest umożliwienie użytkownikom PRACE optymalizacji i przetestowania rozwiązań przygotowywanych na potrzeby ubiegania się o dostęp do jednych z największych maszyn obliczeniowych na świecie.
2 września 2019 r. zostanie zamknięty nabór wniosków dla typu C i D.
Typ C fazy przygotowawczej PRACE oferuje użytkownikom programu możliwość skorzystania z pomocy ekspertów PRACE, którzy wspierają w adaptacji (pisaniu oraz optymalizacji) kodów źródłowych. Uczestnictwo w tej fazie umożliwia bezpośredni dostęp do infrastruktury Tier-0. Wsparcie jest udzielanie na okres 6 miesięcy.
Typ D fazy przygotowawczej PRACE umożliwia użytkownikom rozpoczęcie prac adaptacyjnych i optymalizację aplikacji przy użyciu infrastruktury Tier-1, dostarczonej przez partnerów projektu, w tym WCSS (klaster Bem). Oprócz czasu obliczeniowego krajowych systemów Tier-1, użytkownicy pod koniec projektu będą mieli do dyspozycji również czas na maszynach Tier-0 w celu przetestowania skalowalności przygotowanych usprawnień. Maksymalny czas trwania projektów Typu D to 12 miesięcy.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ciągu dwóch miesięcy od zamknięcia naboru.
Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o uczestnictwo w projekcie można znaleźć na stronie: http://www.prace-ri.eu/prace-preparatory-access/
-
Szkolenie: Wstęp do implementacji modeli fizycznych przy wykorzystaniu OpenFOAM
Zapraszamy na kolejne szkolenie poświęcone programowi OpenFOAM, które odbędzie się 26 maja 2022 r. o godz. 11.00. Będzie okazja, by m.in.dowiedzieć się, jak przebiega implementacja równania energii w simpleFoam.
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.