Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Trwa nabór do programu SHAPE

Do 1 grudnia 2020 r. potrwa nabór wniosków do 12. edycji programu SHAPE (SME HPC Adoption  Programme in Europe). Zachęcamy przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani wdrażaniem rozwiązań z wykorzystaniem komputerów dużej mocy obliczeniowej (HPC) w celu zwiększenia swojej  konkurencyjności rynkowej. Z uwagi na sytuację epidemiczną nadal nie ma możliwości bezpośrednich spotkań z zainteresowanymi przedsiębiorcami, ale dostępne jest zdalne wparcie merytoryczne, np. w przygotowaniu wniosku.

Uczestnictwo w programie SHAPE (dostępnym w ramach inicjatywy PRACE) umożliwia wybranym przedsiębiorcom wykorzystanie narzędzi pracy HPC w działalności firmy. Największą szansę na dofinansowanie mają projekty, które dzięki zastosowaniu HPC będą miały możliwość skutecznego wdrożenia swoich rozwiązań.

Proces aplikacji polega na przygotowaniu wniosku, który podlega ocenie ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji wykonalności technicznej zaproponowanych rozwiązań i potencjalnych możliwości ich wdrożenia. Zakwalifikowane przedsiębiorstwa otrzymają nieodpłatnie czas obliczeniowy w systemach PRACE. Użytkownicy programu będą mieli również możliwość skorzystania z pomocy ekspertów HPC. Produktem finalnym uczestnictwa w programie będzie opracowanie ostatecznego rozwiązania biznesowego w oparciu o HPC. 

Wnioski aplikacyjne można składać do 1 grudnia 2020 r. poprzez formularz rekrutacyjny dostępny na stronie: https://prace-ri.eu/call/shape-12th-call/

Więcej informacji na temat programu SHAPE można znaleźć tutaj.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z zespołem WCSS: pomoc@wcss.pl.

Od powstania inicjatywy SHAPE (2013 r.) z możliwości programu skorzystało ok. 40 europejskich przedsiębiorstw w  zakresie m.in. modelowania dynamiki cieczy, odlewu stali, medycyny, genetyki, odnawialnych źródeł energii, sztucznej inteligencji. Do rezultatów uczestnictwa można zaliczyć stworzenie nowych miejsc pracy,  obniżenie kosztów produkcji, pozyskanie większej ilości kontraktów, poszerzenie oferty innowacyjnych usług.

JW, 2020-11-12
  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.