Więcej projektów
PIONIER PKI
Projekt "Wdrożenie infrastruktury klucza publicznego dla użytkowników sieci PIONIER" miał na celu opracowanie struktury zaufanych centrów certyfikacji dla sieci PIONIER oraz opracowanie jednolitych procedur wystawiania certyfikatów. W ramach projektu powstała usługa certyfikacji PIONIER PKI (opis, usługa).
Alert Correlation Assessment and Reaction Module
ACARM-ng (Alert Correlation, Assessment and Reaction Module - new generation) jest systemem korelacji alertów bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest gromadzenie i korelacja informacji przychodzących z komponentów IDS (Intrusion Detection System) zlokalizowanych w infrastrukturze sieciowej.
Celem tego systemu jest redukcja ilości informacji (logów), jakie muszą być przeglądane przez administratorów. System ACARM-ng pozwala na wyszukiwanie meta-informacji na podstawie raportowanych zdarzeń, umożliwia ciągłą pracę systemu, a jego użytkownikami są np. administratorzy systemu gridowego.
Więcej informacji: http://www.acarm.wcss.wroc.pl/
CLUSTERIX
CLUSTERIX (national CLUSTER of LInuX systems) - projekt celowy polskich ośrodków obliczeniowych, współfinansowany przez MNiSW, realizowany w latach 2003–2005. Projekt dotyczył budowy produkcyjnego środowiska typu Grid złożonego z homogenicznych klastrów lokalnych, opartych na architekturze IA-64, zlokalizowanych w wielu geograficznie odległych ośrodkach. Celem projektu było przygotowanie systemu umożliwiającego zarządzanie i udostępnianie zasobów obliczeniowych, obsługę dynamicznie zmieniającej się wielkości i konfiguracji infrastruktury sprzętowej.
SGIgrid
SGIgrid (Obliczenia wielkiej skali i wizualizacja do zastosowań w wirtualnym laboratorium z użyciem klastra SGI) - projekt celowy centrów obliczeniowych w Polsce, współfinansowany przez Komitet Badań Naukowych, realizowany w latach 2002-2005. Przedmiotem projektu było opracowanie koncepcji i implementacja nowoczesnych, szerokopasmowych usług zdalnego udostępniania kosztownych urządzeń laboratoryjnych, zapasowego centrum obliczeniowego oraz usługi zdalnej wizualizacji danych.
LDAP
LDAP (Wdrożenie protokołu LDAP w akademicko-naukowych sieciach komputerowych
POSITIF
Projekt POSITIF (Policy-based Security Tools and Framework) realizowany był w latach 2004-2007, współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 6. Programu Ramowego. Projekt miał za zadanie stworzenie platformy bezpieczeństwa umożliwiającej zarządzanie infrastrukturą sieciową w sposób zautomatyzowany, niezależnie od typów urządzeń oraz oprogramowania.
NASTEC
NASTEC (Building Trust in networking in Newly Associated States through the use of secure information society technologies) to projekt międzynarodowy, współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 5. Programu Ramowego. W trakcie projektu powołano do życia europejską infrastrukturę klucza publicznego EuroPKI, w tym Polskie Centrum Certyfikacji EuroPKI, którego operatorem był WCSS.
PROGRESS
PROGRESS (Polish Research on Grid Environment for SUN Servers) - projekt celowy finansowany przez Komitet Badań Naukowych oraz Sun Microsystems, realizowany w latach 2002-2003. Projekt miał na celu budowę infrastruktury typu Grid i przygotowanie środowiska, w którym można prowadzić obliczenia i eksperymenty naukowe w wygodny sposób. WCSS uczestniczył w latach 2003-2004 we wdrożeniu rozwiązań opracowanych w projekcie.
-
Otwarto 17. nabór wniosków o granty obliczeniowe DECI
Zapraszamy do składania aplikacji w ramach programu DECI, który umożliwia nieodpłatne korzystanie z wybranych systemów HPC w Europie.
-
Szkolenie: Mechanizmy HPC w języku Python
W dniu 18 grudnia 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat mechanizmów HPC w języku Python.
-
Szkolenie: Metody zabezpieczania danych naukowych powstających podczas eksperymentów in silico
W dniu 8 października 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat metod zabezpieczania danych naukowych powstających podczas eksperymentów in silico.
-
Szkolenie: Mechanizmy HPC w języku Python
W dniu 18 grudnia 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat mechanizmów HPC w języku Python.
-
Szkolenie: Metody zabezpieczania danych naukowych powstających podczas eksperymentów in silico
W dniu 8 października 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat metod zabezpieczania danych naukowych powstających podczas eksperymentów in silico.
Lista projektów
Projekty realizowane:
Projekty zakończone:
- Innowacyjna Uczelnia - Innowacyjny Nauczyciel
- AZON
- PRACE-5IP
- PRACE-4IP
- SPIN-LAB
- PRACE-3IP
- PRACE-2IP
- PRACE-1IP
- PRACE PP
- PLGrid NG
- PLGrid PLUS
- PL-Grid
-
100NET
- MAN-HA
- KMD2
- KMD
- PLATON
- EGI-InSPIRE
- EGEE I/II/III
- NewMAN
- PIONIER PKI
- POSITIF
- CLUSTERIX
- SGIgrid
- PROGRESS
- LDAP
- NASTEC