Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

PROGRESS

PROGRESS (Polish Research on Grid Environment for SUN Servers) - projekt celowy finansowany przez Komitet Badań Naukowych oraz Sun Microsystems, realizowany w latach 2002-2003 przez PCSS, ACK Cyfronet AGH i Politechnikę Łódzką. Projekt miał na celu budowę infrastruktury typu Grid i przygotowanie środowiska, w którym można prowadzić obliczenia i eksperymenty naukowe w wygodny sposób.

WCSS uczestniczył w latach 2003-2004 we wdrożeniu rozwiązań opracowanych w projekcie. Wdrożenie obejmowało aspekt aplikacyjny (udostępnienie w portalu aplikacji GAMESS i CPMD) oraz sprzętowy (udostępnienie w infrastrukturze dwóch serwerów i czterech komputerów PC).

Podsumowanie

Kontakt

Paweł Dziekoński
Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
tel. (+48) 713202079
email: pawel.dziekonski@wcss.pl

  • Trwa 14. nabór do programu SHAPE

    Do 15 listopada 2021 r. do godziny 17.00 przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać wnioski do programu SHAPE (SME HPC Adoption Programme in Europe). Jest to ostatnia taka okazja w ramach projektu PRACE-6IP.

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.