Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Polish Data Center Association

Konsorcjum Polish Data Center Association (PDCA) powstało 12 września 2016 r. Jest to  pierwsza w Polsce organizacja skupiająca ośrodki przetwarzania danych. Celem Polish Data Center Association jest promocja idei bezpiecznego przechowywania informacji oraz zachęcanie polskich firm i instytucji państwowych do rozwoju z wykorzystaniem usług profesjonalnego przetwarzania danych. Konsorcjum zajmuje się również  budowaniem pozytywnego wizerunku sektora usług związanych z przetwarzaniem danych oraz podejmuje działania edukacyjne w obszarach tematycznych takich jak chmura obliczeniowa, ochrona danych czy cyberbezpieczeństwo. PDCA udziela także wsparcia dla projektów ustaw, które będą mogły mieć realny wpływ na sektor usług data center w Polsce.

PDCA zrzesza 13 największe polskie centra danych, w tym WCSS.

Strona internetowa:

www.polskiedc.org

Kontakt:

mateusz.tykierko@wcss.pl

  • Trwa 14. nabór do programu SHAPE

    Do 15 listopada 2021 r. do godziny 17.00 przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać wnioski do programu SHAPE (SME HPC Adoption Programme in Europe). Jest to ostatnia taka okazja w ramach projektu PRACE-6IP.

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

Zamówienia Publiczne

Więcej ...