WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

Trainings

Kompleksowe wprowadzenie do infrastruktury LUMI

JW - Sept. 1, 2023
W dniach od 3 do 6 października 2023 r. odbędzie się szkolenie oferujące praktycznie poznanie narzędzi pozwalających na efektywne wykorzystanie infrastruktury LUMI w badaniach naukowych.
Plakat szkolenia Kompleksowe wprowadzenie do infrastruktury LUMI
Program szkolenia obejmuje szczegółowe wprowadzenie do architektury LUMI i środowiska programistycznego. Zajęcia będą dotyczyły kompilacji i korzystania z oprogramowania, modeli programowania (HIP i OpenMP offload), portowania, wykonywania zadań i optymalizacji aplikacji do działania na AMD MI250X. Ukończenie kursu pomoże wydajnie pracować zarówno na partycji CPU (LUMI-C), jak i GPU (LUMI-G).

Szkolenie jest nastawione na pokazanie możliwości rozwoju kodu niezbędnego do efektywnego wykonywania zadań na infrastrukturze LUMI. Podstawowym warunkiem wstępnym uczestnictwa jest praktyczna znajomość zagadnień związanych z HPC, ponieważ szkolenie zostało zaprojektowane tak, by pokazać elementy specyficzne dla LUMI, w oparciu o wiedzę bazową nabytą wcześniej.

Wydarzenie będzie prowadzone stacjonarnie w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN im. M. Nałęcza, ale bezpośrednia transmisja przez Zoom umożliwi również zdalne uczestnictwo w kursie, jednak bieżąca interakcja z prowadzącymi będzie możliwa tylko na sali wykładowej. Poprowadzą go wspólnie eksperci z LUMI HPE Centre of Excellence (HPE CoE), AMD i LUMI User Support Team (LUST).

Kurs jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 25 września 2023 r. do godz. 16:00. By wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://events.plgrid.pl/e/lumi-general-course. Liczba miejsc jest ograniczona. Gdy przekroczy ona liczbę zgłoszeń, będzie prowadzona lista oczekujących.

Żeby uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych i uzyskać dostęp do slajdów i materiałów szkoleniowych, konieczne jest posiadanie konta użytkownika LUMI.

Więcej infomacji na temat wydarzenia oraz szczegółową agendę można znaleźć tutaj: https://www.lumi-supercomputer.eu/events/general-lumi-course-oct2023/

Zapraszamy!

OTHER TRAININGS