Usługa wideokonferencji w MNiSW
18 stycznia 2013 roku odbyła się testowa wideokonferencja pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a ośrodkami Miejskich Sieci Akademickich z Gdańska, Gliwic, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi.
Celem eksperymentu było pokazanie możliwości wykorzystania systemu wideokonferencyjnego sieci PIONIER, zbudowanego w ramach projektu PLATON, członkom Specjalistycznego Zespołu ds. Infrastruktury Informatycznej – ZII, którzy zasiadali w Ministerstwie, a także przygotowanie się do ewentualnego zorganizowania zdalnego posiedzenia tego Zespołu.
Testy przebiegły pomyślnie, specjaliści systemu wideokonferencyjego zebrani w różnych ośrodkach MAN odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez członków ZII, a dotyczących zagadnień technicznych, sposobu włączania się, nagrywania oraz odtwarzania wideokonferencji.
Demonstracja usługi pokazała, że możliwe jest zorganizowanie wideokonferencji systemu PLATON pomiędzy MNiSW i zdalnymi lokalizacjami na potrzeby np. posiedzeń zespołów ekspertów w przyszłości.
Jednym z współuczestników wideokonferencji było Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.
Więcej na stronach PCSS: http://www.man.poznan.pl/online/pl/artykuly/2058/Usluga_wideokonferencji_w_MNiSW.html
-
Szkolenie: Wstęp do implementacji modeli fizycznych przy wykorzystaniu OpenFOAM
Zapraszamy na kolejne szkolenie poświęcone programowi OpenFOAM, które odbędzie się 26 maja 2022 r. o godz. 11.00. Będzie okazja, by m.in.dowiedzieć się, jak przebiega implementacja równania energii w simpleFoam.
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.