Szkoła zimowa PRACE 2017
Rejestracja na zimową szkolę PRACE 2017 rozpoczęła się 16 listopada 2016 r. i potrwa do 30 stycznia 2017 r.
Harmonogram szkoły jest tak skonstruowany, by stanowił dobre wprowadzenie do efektywnego korzystania z zasobów PRACE. W programie znajdą się m.in. tematy dotyczące programowania GPU z wykorzystaniem MPI i Open MP. Zajęcia będą podzielone na sesje wykładowe oraz warsztaty praktyczne. Szczegółowy program kursu znajduje się na stronie: https://events.prace-ri.eu/event/549/program
Oferta jest skierowana przede wszystkim do naukowców akademickich oraz pracowników firm i instytucji badawczych. Udział w zimowej szkole PRACE jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży oraz zakwaterowania. Na sesjach warsztatowych uczestnicy powinni mieć ze sobą własne laptopy (z klientem SSH).
W kursie może wziąć udział maksymalnie 60 osób, dlatego organizatorzy zastrzegają sobie możliwość uruchomienia trybu konkursowego w przypadku dużego zainteresowania wydarzeniem.
Formularz rejestracji jest dostępny na stronie: https://events.prace-ri.eu/event/549/registration/register#/register
Więcej informacji o infrastrukturze PRACE-RI budowanej w ramach kolejnych projektów PRACE, w których uczestniczy WCSS, można znaleźć na stronie: http://www.prace-ri.eu
W razie pytań lub wątpliwości związanych z rejestracją prosimy o kontakt z zespołem wsprarcia: prace-support@wcss.pl lub bezpośrednio z zespołem PRACE: prace-2017@iucc.ac.il
Zapraszamy do rejestracji!
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.
-
Udaremniamy ataki
Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.