5. nabór do programu SHAPE
Rozpoczął się 5. nabór wniosków do programu SHAPE (SME HPC Adoption Programme in Europe). Zapraszamy do składania aplikacji przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani wdrażaniem rozwiązań z wykorzystaniem komputerów dużej mocy obliczeniowej (HPC).
Uczestnictwo w programie SHAPE (dostępnym w ramach inicjatywy PRACE) umożliwia wybranym przedsiębiorcom poznanie narzędzi pracy HPC i ich realne wykorzystanie w działalności firmy. Największą szansę na dofinansowanie mają projekty, które dzięki zastosowaniu HPC będą mogły osiągnąć wymierny zysk z tej inwestycji.
Proces aplikacji polega na przygotowaniu wniosku, który podlega ocenie ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji wykonalności technicznej zaproponowanych rozwiązań i potencjalnych możliwości ich wdrożenia. Na tym etapie dostępna jest pomoc asystentów PRACE, którzy wstępnie ukierunkują wnioskodawców w zakresie wymagań konkursowych. Wybrane przedsiębiorstwa, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji, otrzymają bezpłatnie czas obliczeniowy systemów PRACE w celu realizacji swoich projektów. Użytkownicy programu będą mieli również możliwość skorzystania z pomocy ekspertów HPC, którzy doradzą, w jaki sposób wykonać poszczególne etapy prowadzonych prac, by realizowane działania były jak najbardziej efektywne. To pomoże opracować ostateczne rozwiązanie biznesowe w oparciu o HPC. W ramach promocji inicjatywy PRACE, jego uczestnicy po zakończeniu projektu opublikują ogólne rezultaty zastosowania HPC w przedsiębiorstwie.
Wnioski aplikacyjne można składać w terminie od 31 marca do 1 czerwca 2017 r. Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o uczestnictwo w programie można znaleźć na stronie: http://www.prace-ri.eu/shape-application-form/
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.
-
Udaremniamy ataki
Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.