Tyflolab i sztuczna głowa
W portalu Naukowej Telewizji HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/) ukazał się nowy odcinek programu naukowego Czas nauki.
W cyklu emitowane są programy o innowacyjnych badaniach naukowych, najnowszych technologiach czy nowatorskich metodach dydaktycznych. Odcinek Tyflolab i Sztuczna głowa jest poświęcony działalności Laboratorium Tyfloinformatycznego oraz Katedry Akustyki i Multimediów Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy do przyjrzenia się specjalistycznemu sprzętowi i oprogramowaniu, które umożliwiają podjęcie studiów osobom z dysfunkcjami wzroku i ruchu.
W filmie można też zobaczyć, w jaki sposób wyniki prac prowadzonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej zostały użyte w spektaklu pt. Gwiazda, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, wystawianym we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Do realizacji przedstawienia wykorzystano dźwięk binauralny. Nagranie ścieżki dźwiękowej za pomocą tzw. sztucznej głowy, którą stosuje się do jego wytworzenia, daje złudzenie pełnej, naturalnej przestrzeni akustycznej, w szczególności pomocnej osobom z wadami wzroku.
Program można obejrzeć w portalu PlatonTV: http://platontv.pl/cycle/czas-nauki.
Nagranie zostało przygotowane przez Telewizję Studencką STYK Politechniki Wrocławskiej.
-
Komputery dużej mocy w starciu z pandemią
Trwa specjalny nabór projektów obliczeniowych wspierających przeciwdziałanie pandemii COVID-19.
-
Cykl warsztatów: High Throughput Computing with Dask
Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń o tematyce zrównoleglania obliczeń z wykorzystaniem narzędzia Dask, współorganizowanych przez WCSS.
-
Publikacje w czasopiśmie naukowym Applied Sciences
Ukazały się dwie publikacje naukowe opisujące rozwiązania informatyczne wytworzone przy współudziale pracowników WCSS, przy okazji realizacji projektów AZON i SENGŚ.