Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

6. nabór do programu SHAPE

Ruszył 6. nabór wniosków do programu SHAPE (SME HPC Adoption Programme in Europe). Zapraszamy do składania aplikacji przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani wdrażaniem rozwiązań z wykorzystaniem komputerów dużej mocy obliczeniowej (HPC) w celu zwiększenia swojej  konkurencyjności na rynku europejskim.

Uczestnictwo w programie SHAPE (dostępnym w ramach inicjatywy PRACE) umożliwia wybranym przedsiębiorcom  poznanie narzędzi pracy HPC i ich realne wykorzystanie w działalności firmy. Największą szansę na dofinansowanie mają projekty, które dzięki zastosowaniu HPC będą mogły osiągnąć wymierny zysk z tej inwestycji.

Proces aplikacji polega na przygotowaniu wniosku, który podlega ocenie ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji wykonalności technicznej zaproponowanych rozwiązań i potencjalnych możliwości ich wdrożenia. Na tym etapie dostępna jest pomoc asystentów PRACE, którzy wstępnie ukierunkują wnioskodawców w zakresie wymagań konkursowych. Szczegółowe wytyczne można znaleźć też bezpośrednio w formularzu aplikacyjnym.

Wybrane przedsiębiorstwa, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji, otrzymają bezpłatnie czas obliczeniowy systemów PRACE w celu realizacji swoich projektów. Użytkownicy programu będą mieli również możliwość skorzystania z pomocy ekspertów HPC, którzy doradzą, w jaki sposób wykonać poszczególne etapy prowadzonych prac, by realizowane działania były jak najbardziej efektywne. To pomoże opracować ostateczne rozwiązanie biznesowe w oparciu o HPC.  W ramach promocji inicjatywy PRACE, jego uczestnicy po zakończeniu projektu opublikują ogólne rezultaty zastosowania HPC w przedsiębiorstwie.

Wnioski aplikacyjne można składać w terminie od 2 października do 1 grudnia 2017 r. Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o uczestnictwo w programie można znaleźć na stronie: http://www.prace-ri.eu/hpc-access/shape-programme/

JW, 2017-10-16
  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.