Szkolenie: OpenFOAM - oprogramowanie do symulacji numerycznej mechaniki płynów (CFD)
W pełni darmowe, profesjonalne narzędzie OpenFOAM ma coraz większe grono użytkowników. Korzystają z niego zarówno naukowcy, jak i inżynierowie z koncernów przemysłowych, w tym dużych firm motoryzacyjnych. Oprogramowanie wykorzystywane jest do tworzenia symulacji CFD (obliczeniowej mechaniki płynów), m.in. przepływów wielofazowych, wymiany ciepła, procesów spalania, dynamiki płynów oraz inżynierii materiałowej.
Okazją do zapoznania się z możliwościami OpenFOAM będzie szkolenie, które poprowadzi dr inż. Przemysław Błasiak (Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Katedra Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii). Odbędzie się ono 24 marca 2022 r. o godz. 11.00, zdalnie na platformie Zoom. Przeznaczone jest dla osób, które nie są ekspertami CFD i nie miały dotąd styczności z tym oprogramowaniem. Obowiązuje rejestracja. Link do szkolenia podamy w późniejszym terminie.
Program:
- krótki wstęp na temat rozwiązywanych równań i metody objętości skończonych
- co to jest OpenFOAM i do czego służy
- typowy przebieg pracy przy wykorzystaniu OpenFOAM
- struktura plików w OpenFOAM
- wstęp do aplikacji i bibliotek w OpenFOAM
- przykład implementacji równań fizycznych w OpenFOAM.
Termin: czwartek, 24 marca 2022 r. o godz. 11.00
Czas trwania: 3 godziny
Język: polski
Forma: wykład online
Link do rejestracji: https://conf.e-science.pl/e/EuroCC-openFOAM.
-
Szkolenie: Wstęp do implementacji modeli fizycznych przy wykorzystaniu OpenFOAM
Zapraszamy na kolejne szkolenie poświęcone programowi OpenFOAM, które odbędzie się 26 maja 2022 r. o godz. 11.00. Będzie okazja, by m.in.dowiedzieć się, jak przebiega implementacja równania energii w simpleFoam.
-
Mateusz Tykierko w gronie doradców EuroHPC JU
Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora WCSS, został wybrany do The Research and Innovation Advisory Group (RIAG), grupy doradczej ds. badań i innowacji, działającej przy EuroHPC Join Undertaking.
-
Bądź ostrożny w sieci. Rekomendacje w związku z sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP
Zachowaj czujność, nie podejmuj natychmiastowych działań w sieci, sprawdzaj wiadomości w kilku źródłach i zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane e-maile lub SMS-y. Zapoznaj się z rekomendacjami ekspertów z CERT Polska, które pomogą Ci bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni.