Pożegnanie SUN1000
Nowoczesne technologie!
Klaster BEM
Łączymy ze światem!

Usługi

SVN - repozytorium z systemem kontroli wersji

System kontroli wersji oparty został  o oprogramowanie Subversion SVN. Subversion zarządza plikami, katalogami i zmianami wprowadzanymi w miarę upływu czasu. To pozwala na odzyskanie starszej wersji twoich danych lub przeglądnięcie historii zmian na plikach.

Więcej ...

Serwer plików (ftp)

Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe utrzymuje repozytoria oprogramowania: Mozilla (Firefox, Thunderbird), Linux Ubuntu, Linux Debian, Linux Fedora, OpenOffice i inne.

Więcej ...

Serwer PROXY (w3cache)

Usługi poczty elektronicznej

WCSS prowadzi usługę poczty elektronicznej dla użytkowników wielu domen. Konfiguracja usługi zależna jest od domeny pocztowej użytkownika.

Więcej ...

Usługi hostowania serwisów WWW i webaplikacji

Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa

Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe wspiera działanie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej (http://www.dbc.wroc.pl), udostępniając na jej potrzeby cztery szybkie serwery i dedykowane zasoby dyskowe. Zbiory cyfrowe biblioteki składowane są na infrastrukturze Centrum, która zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo danych oraz przestrzeń do ich przechowywania o pojemności kilku petabajtów.

Więcej ...

Domeny

Kangur - przesyłanie dużych plików

Kangur  umożliwia przekazywanie plików (różnych rozmiarów, a w szczególności rozmiarów przekraczających możliwości systemu pocztowego) do innych użytkowników.

Więcej ...

System Badań Ankietowych

Serwis ankieta.wcss.pl pozwala na kompleksowe przygotowywanie i przeprowadzanie ankiet online. 

Więcej ...

UWAGA - phishing

Zagrożona strona

Więcej ...

Użyteczne adresy

  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).

  • Dostęp do sieci Internet w PWr - zmiana serwerów nazw (DNS)

    Administratorzy Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej przygotowują w nocy z 5 na 6 grudnia 2021 r. zmianę działania serwerów nazw (DNS) wykorzystywanych w całej naszej sieci akademickiej, więc również przez społeczność Politechniki Wrocławskiej. Wprowadzane przez administratorów zmiany mogą mieć wpływ na poprawną pracę Państwa komputerów stacjonarnych. Dlatego też prosimy o zapoznanie się z poniższą treścią komunikatu. Został on przedstawiony w formie pytań i odpowiedzi.

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.